Zrób sobie przerwę!

Czy wiesz, że już kilkuminutowa przerwa, w której masz szansę się wyciszyć, może sprawić, że będziesz mieć więcej energii, poprawisz koncentrację i poukładasz chaotyczne myśli? 

Jeśli Czujesz się zmęczony, przepracowany lub ciągle martwisz się i nie możesz się skoncentrować, powinieneś koniecznie znaleźć chociaż kilka minut dziennie na medytację.

Czy wiesz, że już kilkuminutowa przerwa, w której masz szansę wyciszyć się, może sprawić, że będziesz mieć więcej energii, poprawisz koncentrację i poukładasz chaotyczne myśli? 

Badania dowodzą, że medytując chociaż dziesięć minut dziennie, możesz sprawić, że Twój mózg będzie pracował efektywniej i będziesz w stanie lepiej się skoncentrować.

Będziesz mieć więcej energii, staniesz się bardziej kreatywny, poprawisz pamięć i będziesz się szybciej uczyć.

Medytacja jest prosta, a zarazem ma ogromne korzyści dla Twojego fizycznego i psychicznego zdrowia.

Chociaż medytacja w formie jogi, czy tai-chi jest już bardzo znana i powszechna, dla wielu z nas słowo medytacja, wciąż kojarzy się z Tybetańskim mnichem siedzącym w pozycji kwiatu lotosu.

Wielu z nas błędnie stwierdza, że medytacja jest trudna i wymaga ponadprzeciętnej sprawności fizycznej.

Medytacja jest tak naprawdę niczym innym, jak wyciszeniem się poprzez głęboki oddech w wygodnej pozycji.

Możesz wygodnie usiąść lub położyć się.

Upewnij się, że przez te kilka lub kilkanaście minut nikt nie będzie Ci przeszkadzał.

Jeśli to możliwe, Wyłącz dźwięk w telefonie.

Zamknij oczy.

Oddychaj głęboko przez nos, w taki sposób, aby podczas wdechu i wydechu Twój brzuch delikatnie unosił się i opadał.

Spróbuj nie myśleć o niczym innym, po prostu Wsłuchaj się w swój oddech.

Kiedy Twoja uwaga zostanie zwrócona w kierunku Twojego ciała, możesz zauważyć, że niektóre jego części są bardziej napięte.

Spróbuj wyobrazić sobie, że podczas wdechu, napełniasz te napięte miejsca powietrzem, a podczas wydechu, wypuszczasz z nich napięcie.

Kiedy Twoje ciało będzie zrelaksowane, pozwól myślom, które się pojawiają, spokojnie przepływać przez Twój umysł – nie zatrzymuj ich, ani nie odrzucaj – po prostu pozwól im pobyć, przepłynąć – przyjść i odejść.

Oddychając brzuchem, stymulujemy prawa półkulę mózgu, odpowiedzialną za intuitywne myślenie.

W ciągu dnia, kiedy jesteśmy zajęci pracą, czy też rozmawiamy ze znajomym lub siedzimy przed ekranem telewizora, komputera czy smartphona, „automatycznie” oddychamy klatką piersiową, stymulując w ten sposób lewą półkulę mózgu, odpowiedzialną za myślenie analityczne.  

Znajdź chociaż kilka minut dziennie, aby połączyć się ze swoja intuicją, gdyż właśnie tam znajdują się odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania oraz źródło Twojego wewnętrznego spokoju.

Aby móc odnaleźć siebie, konieczne jest zwrócenie się do wewnątrz – nie na zewnątrz. Oddech jest czymś tak cennym, podtrzymuje nas przy życiu, a nawet o nim nie myślimy… dlatego właśnie musimy zwrócić się w kierunku tego, co sprawia, że żyjemy.

Leave a Reply